Karjääritunni meetodid

November on karjäärikuu! Vali sobiv aeg ja koht karjääritunniks siin

Soovitame külalistunnis rääkida oma tööst läbi kümne asja. Lae meetodi kirjeldus alla siit: 10 asja minu tööst. 

Lisaks leiad siit karjääritundide  näidistunnikavad 1.-3. klassile, 4.-6. klassile ja 7.-12. klassile nii eesti, vene kui inglise keeles.

 

Lühikokkuvõte meetodist “10 asja minu tööst”

Kui peaksite valima kümme asja, mille kaudu kirjeldate oma tööd, siis esimesed neli-viis asja saavad kiirelt valitud. Edasi läheb juba nuputamiseks. Asjad sümboliseerivad töö ühte või teist aspekti ja neid valides mõtled ka oma tegemised tööl hästi läbi. Sellel pildil näete avariipolitseiniku Kelly Nevolihhini kümmet asja, mis iseloomustavad tema tööd.

 

Ühe meetodina soovitabki Tagasi Kooli külalisõpetajatel teha oma kümnest asjast flat lay ehk lameda pinna pilt. Seda meetodit leiab väga palju sotsiaalmeediast, eriti just instagramist, kus ka õpilased tegutsevad. Foto võiks kuvada külalistunni ajal seinale ja samal ajal need kümme asja tundi kaasa võtta. Siin pildil on näha MTÜ Tagasi Kooli juhi Teibi Tormi kümmet asja, mis iseloomustavad tema tööd.

 

Soovitame oma pilti ka sotsiaalmeedias jagada, kasutades #karjäärikuu. Siis soovitame ka juurde kirjutada, mis asjad pildil on ja milliseid tegevusi need iseloomustavad. Näiteks Teibi Tormi fotol on näha filmiklapp, mis iseloomustab 100 e-külalistunni projekti, kus Teibi astus sada korda produtsendi kingadesse, valmistades ette sada otseülekannet.