„Tagasi kooli“ algatusest sai iseseisev organisatsioon MTÜ Tagasi Kooli, mis jätkab kümnete tuhandete noorte õppimise rikastamist

„Tagasi kooli“ algatusest sai iseseisev organisatsioon MTÜ Tagasi Kooli, mis jätkab kümnete tuhandete noorte õppimise rikastamist

Täna sai „Tagasi kooli“ algatusest iseseisev organisatsioon MTÜ Tagasi Kooli. Kogudes tuult tiibadesse ühiskonna suurest huvist külalisõpetamise vastu, näevad asutajad organisatsiooni loomises uusi võimalusi külalisõpetamise idee arenguks. Alates 2013. aasta algusest toimuvad Tagasi Kooli külalistunnid terve kooliaasta jooksul. Algatusega on tänaseks liitunud ligikaudu 1 000 üld- ja kutsehariduskoolide õpetajat 40% Eesti koolidest ja 1 500 külalisõpetajat.

Tagasi Kooli ideed on juba viimase kaheksa aasta jooksul arendanud Triin Noorkõiv, Tiina Pauklin ja Teibi Torm ning organisatsioonidena Swedbank ja SA Noored Kooli, lisaks mitmed kümned vabatahtlikud ning õpetajad ja külalisõpetajad, kes on algatusega liitunud. Tagasi Kooli algatuse toetajaks on president Toomas Hendrik Ilves.

MTÜ Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm avaldas tänu kõikidele külalisõpetajatele, kes on rikastanud kümnete tuhandete noorte õppimist, ja õpetajatele, kes on lahkelt olnud valmis kutsuma oma tundidesse inimesi erinevatelt elualadelt. „Järgmistest sammudest rääkides – loodame, et külalisõpetamine saab veelgi enam hoogu juurde. Uue organisatsiooniga jätkame juba traditsioonilise „Tagasi kooli“ nädala korraldamist, mis toimub taas vabariigi aastapäeva eelsel nädalal, 15.-19. veebruaril. Uue projektina alustame novembri tähistamist karjäärikuuna, mille raames kutsume külalistundides rääkima oma karjääri lugu,“ tutvustas Torm edasisi plaane.

Mitmekordse külalisõpetaja ja Tagasi Kooli strateegilise partneri, Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ulla Ilissoni sõnul on panga kogemused näidanud, et oma teadmiste jagamine noortele läheb inimestele väga korda. „Kahe aasta jooksul on iga vanuseastme koolitundides käinud 305 Swedbanki töötajat, käsitletavad teemad on olnud rahaga ümberkäimisest investeerimiseni välja, lisaks on ka igal pangatöötajal oma karjääri lugu, mida rääkida,“ rääkis Ilisson.

SA Noored Kooli tegevjuht Kristi Klaasmägi kinnitas, et uue organisatsiooni loomine ei tähenda muutusi õpetajate ja külalisõpetajate jaoks, aga annab uue arengutõuke Tagasi Kooli algatusele. „Kui Noored Kooli programm toob võimekaid inimesi kooli vähemalt kaheks aastaks täiskohaga õpetajana töötama, siis Tagasi Kooli kaudu saab oma panuse anda igaüks. Igaühele võiks olla jõukohane vähemalt korra aastas oma kogemusi uue põlvkonnaga jagada – muutus algab meist endist, mitte kellestki teisest,“ rõhutas Klaasmägi.

MTÜ Tagasi Kooli tegutseb selle nimel, et koolitunnid muutuksid külalisõpetamise abil elulähedasemaks ning Eesti koolide ja ülejäänud ühiskonna koostöö tugevneks.

Algatus kutsuti ellu 2007. aastal sihtasutuses Noored Kooli. Eesti Vabariigi presidendi toetusega on ettevõtmine jõudnud tuhandete huvilisteni ning jätkanud kasvamist sellest ajast peale. MTÜ Tagasi Kooli strateegiline partner on Swedbank ja infosüsteemi arendaja on Ignite.

Lisainfo:
Teibi Torm
MTÜ Tagasi Kooli tegevjuht
56 642 380
teibi@tagasikooli.ee