“Tagasi kooli” algatus pälvis Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia

“Tagasi kooli” algatus pälvis Avatud Eesti Fondi Koosmeele preemia

Meil on suur rõõm jagada head uudist ja suurt tunnustust kõigi “Tagasi kooli” algatuses osalejatega: täna, 17. aprillil kuulutas Avatud Eesti Fond 2013. aasta Koosmeele preemia laureaadiks “Tagasi kooli” algatuse.

Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam tõstis esile “Tagasi kooli” rolli kooli avamisel ja ühiskonna sidustamisel. „Oma uuel kujul ei keskendu „Tagasi kooli“ enam üksnes arvamusliidrite ja asjatundjate kaasamisele koolitundide andmisse ühel päeval aastas, vaid on muutunud aastaringseks kodanikuhariduslikuks ettevõtmiseks. „Tagasi kooli“ avardab traditsioonilise õppetöö piire ning lähendab vahetu kogemuse kaudu kooli ühiskonnale ja ühiskonda koolile,“ sõnas Hellam.

Preemia üleandmise fotojäädvustused.

Avatud Eesti Fond lõi Koosmeele auhinna 1997. aastal eesmärgiga avaldada lugupidamist neile, kes on oma tegevusega aidanud kaasa avatud ühiskonna kujunemisele nii Eestis kui mujal, samuti Eestis elavate inimeste üksteisemõistmisele ja ühise tuleviku-Eesti ehitamisele. Auhinna saajad kuulutatakse välja igal aastal aprillis AEFi sünnipäevaks. Loe preemia kohta lähemalt siit.