„Tagasi kooli“ algatus ja Rajaleidja aitavad 9. klassi õpilastel üle Eesti leida oma rada

„Tagasi kooli“ algatus ja Rajaleidja aitavad 9. klassi õpilastel üle Eesti leida oma rada

20. aprillil anti avalöök „Tagasi kooli“ ja Rajaleidja ühisele üleriigilisele külalisõpetamise aktsioonile „Rajaleidjad tagasi kooli“. Jõud ühendati selleks, et tõsta õpilaste teadlikkust karjääri- ja õppenõustamisteenustest. Kahe nädala jooksul, kuni 1. maini, annavad rajaleidjad külalistunde 9. klassi õpilastele enam kui 30 koolis. Tunde antakse teemadel, mis noori nende haridus- ja tööelus edasi aitavad, alates CV ja motivatsioonikirja koostamisest kuni õpirändamiseni.

Üle-eestiline Rajaleidja võrgustik toetab lapsi ja noori nende haridus- ja tööelus. „Ühel või teisel eluetapil vajame kõik tuge, eriti oluline on see kasvueas,“ tõdes Urve Sellenberg, Rajaleidja arenduskeskuse juhataja. „Meie ülesanne on eemaldada takistused laste haridusteelt ning aidata leida noortel suund töömaailmas,“ selgitas Sellenberg. Möödunud sügisel avatud Rajaleidja keskused on teinud õppenõustamis- ja karjääriteenused tasuta kättesaadavaks kõigile kuni 26-aastastele lastele ja noortele, sõltumata sellest, kas nad elavad linnas või väikevallas.

„Kevad on valikute aeg ja 9. klass on üks esimesi olulisi teelahkmeid noorte haridusteel,“ sõnas „Tagasi kooli“ algatuse juht Teibi Torm. „On rõõmustav teada, et järgmise kahe nädala jooksul jõuab ühise algatuse kaudu asjatundlik karjääriabi koos õppenõustamisteenustega tuhatkonna õpilaseni üle riigi,“ lisas ta.

„Tagasi kooli“ eesmärk on aidata kaasa koolide ja ülejäänud ühiskonna koostöö suurenemisele. Algatus kutsuti ellu 2007. aastal sihtasutuses Noored Kooli. Eesti Vabariigi presidendi toetusega on ettevõtmine jõudnud tuhandete huvilisteni ning on jätkanud kasvamist sellest ajast peale. „Tagasi kooli“ algatuse strateegiline partner on Swedbank ja algatuse infosüsteemi arendaja on Ignite.

Rajaleidja on SA Innove juhitav hariduse tugiteenuste võrgustik, kuhu kuulub 16 maakondlikku keskust ja arenduskeskus. Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal haridus- ja teadusministeeriumi haldusalas.