"Tagasi kooli" tuleb külla

Head õpetajad ja koolijuhid!

Märtsikuuga on alguse saanud uus ettevõtmine, mille raames on Teil võimalus kutsuda Tagasi Kooli meeskond oma kooli külla. Ootame kutseid koolidesse üle Eesti.

Mis külaskäigu raames toimub?

Tagasi Kooli meeskond viib õpetajatele läbi koolitusseminari-õpitoa selle kohta, miks ja kuidas kasutada “Tagasi kooli” infosüsteemi oma õpilaste, tundide ja tegemiste jaoks sobivate koostööpartnerite-külalisõpetajate leidmiseks.

Samuti tutvustatakse erinevaid näiteid külalisõpetajate kaasamisest, et iga õpetaja või koolipere tervikuna võiks leida enda jaoks kõige väärtuslikumad võimalused.

Vastavalt huvidele ja eesmärkidele saame külaskäiguga koos kavandada ka külalistunde, mis loovad võimaluse vahetuks kogemuste jagamiseks.

Kuidas osaleda?

Kirjutage meile aadressil info@tagasikooli.ee või helistage numbril 5593 6767.

Teavitustegevusest

Suur osa “Tagasi kooli” teavitustegevusest toimub tänu igale projektis osalevale õpetajale: kogemused levivad õpilaste ja kolleegide kaudu, sealt edasi lapsevanemate ning kohaliku omavalitsusegi vahendusel.

Teavitustegevus koolis

Kui planeerite oma kooli või klassi õpilaste või kolleegide teavitamist külalisõpetajate tulekust ning näete, et selles võiks olla abi ka visuaalsest materjalist, olete teretulnud kasutama selleks “Tagasi kooli” plakati aluspõhja, mille leiate siin (leiate sellest nii must-valge kui värvilise versiooni, kujundus on sobilik ka A3 suurusega paberile printimiseks). Plakati aluspõhjale saate kirjutada või kleepida eraldi paberitega vajaliku info.

Kui Teie koolil on oma ajaleht või muud info edastamise võimalused, kasutage kindlasti ka neid.

Kooliväline teavitustegevus

Kutsume Teid üles kajastama “Tagasi kooli” kogemusi kõigil Teie jaoks sobivatel viisidel – oma tutvusringkonnas sel teemal rääkides, e-posti teel, meedia vahendusel ning oma kooli kodulehel. Viimane on väga hea võimalus nii uute külalisõpetajate kutsumiseks kui oma kooli aktiivsuse ja avatuse väljendamiseks. Soovi ja võimaluse korral soovitame paigutada kooli kodulehele “Tagasi kooli” märgise. Selleks edastage palun kodulehe kujundajale viide http://www.nooredkooli.ee/documents/TagasiKooli/Tagasi_kooli_banner_200x200_4.gif ning paluge tal lisada märgis koos viitega “Tagasi kooli” kodulehele www.tagasikooli.ee.

Teie kogemusi külalisõpetajate kaasamise kohta ootame ka aadressil info@tagasikooli.ee – seda eesmärgiga jagada neid koolidega üle Eesti, et tekiks innustavaid näiteid, kasulikke nõuandeid ja uusi mõtteid “Tagasi kooli” algatuse elluviimiseks.