Aitame sul leida oma tee

Sul on salajased soovid, mõtted unistused. Meil on tegijad, kes on olnud sinu kingades. Ka nemad on seisnud ühel hetkel valikute ees, kuhu edasi? Nad on teinud mitmeid samme ja saanud oma alal edukaks. Sul on võimalus nende käest küsimusi küsida. Mine töö- või tudengivarjuks, palu õpetajal klassi ette külalisõpetaja kutsuda või soovita õppekäiku mõnda ettevõttesse või asutusse.

Otsi sündmusi Jäta oma kontakt
tundeg

KASUD LÄBI MEETODITE Neli võimalust töömaailmast rohkem teada saada

Külalistund

Külalistund on 45-minutine koolitund ühe eksperdi erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Õpetajad lisavad veebi kutsed tundidesse ja eksperdid broneerivad endale sobiva. Kui oled kutse lisanud, siis saadame sinu kutse sobivatele külalistele. Külalise saad kutsuda nii kooli kui kohtuda temaga online.

Näited:

 • luuletaja kirjalduse tundi;
 • ettevõtja ettevõtluse tundi;
 • personalijuht tutvustama CV-koostamist;
 • turundusjuht jagama oma kogmust kuidas tuntust kasvatada.
Vaata põnevaid külalistunde

Õppekäik

Õppekäik on 1-2 tunnine külastus ettevõttesse, avaliku sektori asutusse või vabakonda. Organisatsioonid lisavad oma kutsed ja õpetaja saab valida klassile sobiva. Õppekäigud toimuvad kahes formaadis: tööprotsessid või ametid. Õppekäigu “Tööprosessid” eesmägiks on tutvustada õpilastele, kuidas organisatsioon töötab. Ametite tutvustamise eesmärk on ttvustada ühe korraga vähemalt kümmet erinevat ametit.

Näiteks:
Ametid Swedbankis koos kontorituuriga
Kuidas töötab Eesti Energia koos kontorituuriga.

Vaata, millistele õppekäikudele saaksid minna

Töövarjutamine

Töövarju võimaluse saavad 7.-12. klasside õpilased valida ise otse Tagasi Kooli kodulehelt lähtuvalt oma huvile. Töövarjutada saab nii kohapeal kui kohtuda 45-min online. Online kohtumiseks valmista ette 10 küsimust. Näidisküsimused saadame sulle meilile.

Näiteks kõige rohkem varjutatakse:

 • juhte;
 • it-spetsialiste;
 • disainereid;
 • kohtunikke.

Keda sina varjutada tahaksid?

Jäta oma kontakt ja saadame sulle 
töövarju kutseid

Tudengivarjutamine

Tudengivarjutamise võimaluse saavad 7.-12. klasside õpilased valida ise otse koostööplatvormilt lähtuvalt oma huvile. Tudengivarjutada saab nii kõrgkoolides kohapeal kui kohtuda 45-min online. Online kohtumiseks valmistavad õpilased kohtumiseks ette 10 küsimust. Näisidküsimused saadetakse õpilastele meilile. Kui soovid, et sinu õpilased tudengivarjutamisest osa võtaks, siis hoia ennast võimaluste kursis.

Tagasi Kooli teeb koostööd:
Tallinna Tehnikaülikooli ja
Tallinna Ülikooliga.

Jäta oma kontakt ja teavitame sind

Mine töö- või tudengivarjuks

Vaata kutseid Jäta oma kontakt

Kuidas see kõik käib Kõigest 6 sammu töövarjupäevani

Kirjeldame sulle, kuidas saad töövarjuks minna

 1. Vali töövarjukoht

  Vaata kõiki töövarjuvõimalusi, kas hakkab midagi põnevat silma?

 2. Broneeri töövarjukoht

  Kui oled leidnud endale sobiva töövarjutamise, broneeri see enne teisi. Peale seda saadame sulle kinnituskirja ja töötaja kontaktid meilile. Võid saata töötajale oma küsimused ette, mida tahaksid tema käest teada saada. Samuti lepi temaga kokku kohtumise täpne aeg ja koht.

 3. Valmista ette

  Saatsime sulle näidisküsimused, mida töövarjutamise jooksul küsida. Võib-olla sul on endal mõni asi, mida tahaksid teada saada? Pane see kirja, et meelest ei läheks. :)

 4. Meeldetuletus

  Saadame sulle meilile meeldetuletuse töövarjutamise kohta üks päev enne selle toimumist.

 5. Töövarjupäev

  LÕPUKS! JESS! See päev ongi käes! Oled valmis? Läks! Ps. Ära unusta oma töövarjupäevast pilti teha ja seda postitades @tagasikooli märkida. Kirjuta kindlasti juurde, mis tegite ja kuidas läks! Võid pildi ja paar rida teksti saata ka helena@tagasikooli.ee

 6. Tagasiside andmine

  Peale töövarjupäeva saadame sulle tagasiside küsimustiku. Aitäh, et aitad meil töövarjutamise korraldamist veelgi sujuvamaks muuta!

MEIE INIMESED

Oled jõudnud lehe lõppu. Tundub põnev? Astu esimene samm ja liitu Tagasi Kooliga!

Sündmuse link kopeeritud