Neli võimalust innustada õpilasi õppima

Kuidas parandada õpilaste stardipositsiooni elus ja innustada neid edasi õppima? Külalistunnid toovad oma ala eksperdid klassi ette, kes jagavad oma teekonda. Töö- ja tudengivarjutamine võimaldavad üks ühele kohtumist huvipakkuva ameti või eriala tegijaga. Õppekäigud näitavad tänapäeva töökeskkondi ja töökohti lähedalt.

Loo sündmus Jäta oma kontakt
õpilased

KASUD LÄBI MEETODITE Neli võimalust õpilasteni jõuda

Külalistund

Külalistund on 45-minutine koolitund silmast silma või virtuaalselt, kus külalisõpetaja räägib enda erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Lisa meie kodulehele külalisõpetaja kutse. Kui oled kutse lisanud, saadame selle sobivatele külalistele automaatselt edasi.

Näited:

 • luuletaja kirjalduse tundi;
 • start-upi asutaja ettevõtluse tundi;
 • personalijuht karjääritundi;
 • turundusjuht matemaatikatundi analüütikast rääkima;
 • sportlane lahkamas enda karjääri kehalises kasvatuses.
Kutsu külaline oma tundi

Õppekäik

Õppekäik on kuni 1-2 tunnine klassi külastus ettevõttesse, avaliku sektori asutusse või vabakonda. Organisatsioonid lisavad oma kutsed ja sina, õpetaja, saad enda klassile valida sobiva.
Õppekäigud toimuvad kahes formaadis: tööprotsessid või ametid. Õppekäigu “Tööprosessid” eesmägiks on tutvustada õpilastele, kuidas organisatsioon töötab. Ametite tutvustamise eesmärk on näidata ettevõtte vähemalt kümmet erinevat ametit.

Näiteks:

 • Ametid Swedbankis koos kontorituuriga;
 • Kuidas töötab Eesti Energia koos kontorituuriga.
Vaata, millistele õppekäikudele saaksid minna

Töövarjutamine

Töövarjutamise käigus jälgib õpilane ühe töötaja tööpäeva 4-8h või toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Sobiva töövarjukoha saab õpilane ise meie veebilehel broneerida.
Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ning saab endale huvipakkuva töökoha ja valdkonna kohta võimalikult palju teada. Näidisküsimused saadetakse õpilastele meilile. Soovid, et sinu õpilased töövarjutamisest osa võtaks? Hoia ennast võimalustega kursis!

Näiteks kõige rohkem varjutatakse:

 • juhte;
 • it-valdkonna tegijaid;
 • juriste;
Jäta oma kontakt ja teavitame sind töövarjunädalastest

Tudengivarjutamine

Tudengivarjutamise saavad 7.-12. klasside õpilased valida j broneerida ise otse tagasikooli.ee lehel lähtuvalt oma huvist. Tudengivarjutada saab nii kõrgkoolides kohapeal kui kohtuda 45 minutit veebi teel. Veebikohtumiseks valmistavad õpilased ette 10 küsimust. Näisidküsimused saadetakse õpilastele meilile. Kui soovid, et sinu õpilased tudengivarjutamisest osa võtaks, hoia ennast võimaluste kursis.

Tagasi Kooli teeb koostööd:

 • Tallinna Tehnikaülikooli ja
 • Tallinna Ülikooliga.
Jäta oma kontakt ja teavitame sind

Fookussuunad Aitame igal õpetajal tegeleda karjääri ja ettevõtluspädevusega

Karjääriõpe ja -pädevus

Karjääriõppe üks peateemadest on enesetäiendamise ja tööturu võimaluste tundmine ning nende tähtsus karjääri kujundamisel. Koos eneseanalüüsiga annab tööturust parem ülevaade iseseisvasse ellu astuvale noorele enesekindlust ehk parema stardipositsiooni, sest just enesekindlad ja teotahtelised löövad elus läbi.

Ettevõtlusõpe ja rahatarkus

Ettevõtlusõppe eesmärk on toetada ennastjuhtivate ja algatusvõimeliste noorte kujunemist. See on praktiline ja eluline õppeaine, kus noored saavad lähemalt tuttavaks ettevõtluse ja tööelu võimalustega. Igaühest ei saa ettevõtjat, kuid ettevõtlikkus tuleb kõigile kasuks. Tagasi Kooli aitab eesmärke ellu viia, tutvustades seda maailma, kus tulevikutegijad oma ideid ellu viima hakkavad.

Kutsu külaliline oma tundi töömaailma tutvustama

LIsa oma külalistunni kutse Jäta oma kontakt

Kuidas see kõik käib Kõigest 6 sammu Tagasi Kooli

Kohtumiste kokkuleppimiseks oleme loonud platvormi, mis aitab lihtsalt ja kiiresti õige koostööpartnerini jõuda.

 1. Lisa külalisõpetajale kutse ja saad kuulutuse

  Peale kutse loomist saadame sulle kutse koopia meili peale, mis kuvatakse Tagasi Kooli lehel, saad sündmust jagada ja oma kalendrisse lisada.

 2. Levitame kuulutust

  Saadame kuulutuse sobivatele külalisõpetajatele

 3. Ekspert broneerib sündmuse

  Külalisõpetaja, kellele külalistunni aeg sobib, broneerib selle. Seejärel saad automaatkirja tema kontaktidega. Tema saab kirja sinu kontaktidega, mis on vajalik, et saaksite korralduslikud detailid (kohtumise koht ja täpne aeg, vahendid klassiruumis vms) omavahel läbi rääkida.

 4. Saadame meeldetuletuse

  Saadame sulle meilile meeldetuletuse kohtumise kohta üks päev enne sündmust.

 5. Kohtumine toimub

  Rõõmustame koos sinuga! See päev ongi käes! Kas oled valmis? Läks! Ps. Ära unusta pilti teha ja sotsiaalmeedias @tagasikooli märkida. Võid pildi ja paar rida külalistunnist saata ka helena@tagasikooli.ee

 6. Küsime tagasisidet

  Peale sündmust saadame sulle tagasiside küsimustiku. Aitäh, et aitad meil korraldust veelgi sujuvamaks muuta!

MEIE INIMESED Tagasi Kooli õpetajad on öelnud

Merje, ettevõtlusõpetaja

Merje, ettevõtlusõpetaja

Külalisõpetajad annavad väga palju sellist teadmist noortele, mida on mujalt keeruline saada.

Kätlin, liikumisõpetaja ja valikkursuste juhendaja

Kätlin, liikumisõpetaja ja valikkursuste juhendaja

Kutsun tundidesse külalisõpetajaid, sest see aitab laiendada õpilaste silmaringi ning anda nende teadmistele uusi vaatenurki.

Oled jõudnud lehe lõppu. Tundub, et siin on sinu õpilaste jaoks midagi vajalikku? Astu esimene samm ja liitu Tagasi Kooliga!

Loo uus sündmus Jäta oma kontakt

Sündmuse link kopeeritud