Novembri e-külalistundides osales 20 000 õpilast

Novembri e-külalistundides osales 20 000 õpilast

Kolme päeva jooksul said Youtube’i otseülekannetena toimuvates e-külalistundides kokku õpilased igast Eesti maakonnast ning ka väliseesti koolidest.

“See on uskumatu, milline koosolemise tunne tekib, kui Youtube’i vestlusaknasse ilmuvad üksteise järel tervitused õpilastelt Valgast, Kuressaarest ja nii edasi ja nii edasi,” sõnas MTÜ Tagasi Kooli juht Teibi Torm.

E-külalistunni esimese osa annabki külalisõpetaja Youtube’i otseülekandena, temalt võtavad seejärel teema üle õpetajad klassiruumides üle Eesti. “Külalisõpetajad pakuvad teema ja avavad selle. Aga õpetajad on need, kes tulevad sellega kaasa, võtavad teema vastu ja viivad päriselt oma õpilasteni. Ja see ongi see vau-efekt, mida e-külalistund võimaldab. Õpetajad on peale otseülekannet õpilastega koos näiteks mänginud liikumisharjumuste bingot, intervjueerinud üksteist, võtnud vastu seadusi ja valinud enda jaoks välja koolistressi ennetavaid tegevusi,” märkis Torm.

Tänaseks on selliseid koolitunde toimunud 39. Kõige rohkem õpilasi sai kokku Kiusamisvaba Kooli juhi Triin Toomesaare tunnis, kus osales 3700 õpilast üle Eesti. “See on tuhat korda suurem publik kui olen harjunud ja vastutustunne ning ka aukartustunne on sedavõrd suuremad. Jõuda ühe koolitunniga korraga nii paljude õpilasteni üle Eesti on väga põnev,” sõnas Toomesaar.

Triin ToomesaarMartna Põhikool tunnis

Kiusamisvaba Kooli tegevjuht Triin Toomesaar enne otseülekannet ja vaade klassiruumist, Martna Põhikoolist, e-külalistunni ajal. Fotod: Tagasi Kooli ja Martna Põhikool

100 e-külalistundi on Tagasi Kooli ja partnerite kingitus Eesti Vabariigile sajandaks sünnipäevaks. Nende sisu on kokku pandud 1100 küsimuse põhjal, mille esitasid õpilased üle Eesti. Samuti toob see esmakordselt kokku nii palju erinevaid Eesti teadlasi, sportlasi, kultuuritegelasi, ettevõtjaid, ajakirjanikke, noori ja ka meie presidendi. Seda kõike ühise eesmärgiga – vastata noorte küsimustele ning anda ligipääs kvaliteetsele ja inspireerivale sisule kõikidele Eesti õpilastele.

E-külalistunnid aitab koolidesse tuua EV100, Swedbank Eesti, Overall Eesti ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.