KoodiTunni külalisõpetajaks saab end kirja panna 22.novembrini

KoodiTunni külalisõpetajaks saab end kirja panna 22.novembrini

4.-10. detsembrini toimub rahvusvaheline KoodiTunni nädal, mil 1.-12. klasside õpilased üle Eesti proovivad koodi kirjutamist. Kõik IT-huvilised on oodatud neid tunde Eesti koolides juhendama. Pane end kirja SIIN.

kooditund17

Vabatahtlike juhendajate ja külalisõpetajate ülesandeks on läbi mängulise lähenemise tunnis tutvustada koodi kirjutamise algtõdesid. Selleks ei ole vajalik eelnev programmeerimise oskus ega tunni andmise kogemus – juhendamisel saab toetuda spetsiaalselt KoodiTunni tarbeks ettevalmistatud tunnikavale (kättesaadav NutiLabori kodulehel nii eesti kui vene keeles) ja mängida toredaid mänge www.code.org veebilehelt, mis on jõukohased kõigile. Vabatahtlikelt ei oodata muud kui julget pealehakkamist ja säravaid silmi. Proovi kätt näiteks Angry Birds’i mängus.

Pane ennast vabatahlikuna kirja ning Tagasi Kooli aitab Sul leida sobiva kooli või ettevõtte KoodiTunni andmiseks. Vabatahtlikuks saab registreerida kuni 22. novembrini 2017

Kui viite KoodiTundi läbi oma ettevõtte töötajatele, siis anna sellest märku siin. Vajadusel aitab Tagasi Kooli algatus kärmematel huvilistel leida tunniks ka sobiva juhendaja. Juhendajasoovist anna märku siin.

Lisainfot leiad: nutilabor.ee/kooditund2017 ja silma saad peal hoida Facebookis.

KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis kutsub kõiki inimesi maailmas programmeerimist proovima. Eestisse toovad KoodiTunni Vaata Maailma SA, Tagasi Kooli, ITL ja Microsoft Eesti.  Eestis osales 2016. aastal KoodiTunni raames üle 6500 noore ning täiskasvanu. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi koodi kirjutamisega tutvust 100 miljonit õpilast.