KoodiTund

KoodiTund 2018

2018. aastal toimus KoodiTunni nädal 3.-9. detsembrini. Vaata lähemalt Facebookist ja ole uudistega kursis. KoodiTunni läbiviimiseks leiad abistavad materjalid siit.

KoodiTund 2017

4.-10. detsembril toimuvad KoodiTunnid koolides üle kogu maailma!

KoodiTunni nädal toob inimesed üle maailma koodikirjutamist proovima. Et Eestis jätkuks ka tulevikus särasilmseid programeerijaid ja insenere innustame rahvusvahelise KoodiTunni nädala jooksul kõiki koole oma õpilastega tund aega koodi kirjutamist proovima.

kooditund17

Millal? 04.-10. detsembril 2017

Kes? Kõik õpilased üle Eesti koos oma õpetajate ja külalisõpetajatega. Koodi kirjutamist on oodatud proovima ka kõik teised inimesed, ka Sinu ettevõttes. KoodiTunnis osalemiseks, selle korraldamiseks ja ka juhendamiseks ei pea olema IT-alaseid süvateadmisi. Eesti ja vene keelse tunnikava järgi on KoodiTundi anda imelihtne ja see ei eelda süvateadmisi IT-st. Tundi võivad lisaks arvutiõpetajatele läbi viia ka kõik teised: muusika-, ajaloo-, kehalise kasvatuse õpetajad jne. Vajadusel leiame kiirematele ka KoodiTunni läbiviimiseks juhendajad!

Kutsume vabatahtlikke juhendama KoodiTunde koolides üle Eesti- nii koolidesse, lasteaedadesse kui ettevõtetesse. Vabatahtlikuks juhendajaks saad registreerida SIIN.

Kuidas? Oma õpilasi ja kolleege võid juhendada ise, võttes aluseks meie poolt välja töötatud tunnikava eesti ja vene keeles. Või küsid abi juhendaja/külalisõpetaja leidmiseks Tagasi Kooli algatuselt. Võid läbida KoodiTunni ka iseseisvalt, võttes aluseks meie poolt välja töötatud tunnikava eesti ja vene keeles.

Kus ma end kirja panen? 

  • Kui viid koolis/ettevõttes läbi KoodiTundi, anna endast märku SIIN.
  • Kui otsid KoodiTunni läbiviimiseks külalisõpetajat/juhendajat, anna endast märku SIIN.
  • Kui tahad vabatahtlikuna aidata KoodiTundi läbi viia, anna endast märku enne 22. novembrit 2017 SIIN.
  • KoodiTund 2017 läbiviimiseks vajalikud postrid, tunnikavad ja tunnistused leiad SIIT.

Kõikide osalejate vahel loosime välja auhindu!

TAUST

Mis on KoodiTund? KoodiTund (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk on julgustada kõiki inimesi üle maailma proovima  üks tund koodi kirjutada , et näha kui lõbus, kerge ja võimas see on. KoodiTundi peetakse maailma suurimaks õppimise sündmuseks. Code.org lehel on valik erinevaid eestikeelseid mänge, kus kirjalike programmeerimise käskluste asemel kasutatakse graafilisi plokke.

Kellele on see mõeldud?  KoodiTund soovib, et kõikidel õpilastel oleks võimalik arvutiteaduseid õppida. Eestis viisid Tagasi Kooli vabatahtlikud ja NutiLaborite juhendajad 2016. aastal läbi ligi 134 külalistundi, milles osales ligi 6300 huvilist. Üle maailma toimus KoodiTunni raames ligi 200 000 üritust, mille jooksul tegi programmeerimisega tutvust ligi 100 miljonit õpilast.

Eestis veavad KoodiTunni tegemisi: Vaata Maailma SA, Microsoft Eesti, Tagasi Kooli, ITL, MTÜ Robootika. Sel aastal on kohalikud KoodiTunni tegevused pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Hoia KoodiTunnil silma peal Facebookis.