Karjäärikuu 2017 lood ja kogemused jõudsid rohkem kui 25 000 õpilaseni

Karjäärikuu 2017 lood ja kogemused jõudsid rohkem kui 25 000 õpilaseni

Uhtna põhikool_karjäärikuu

Et end sõjaväelasena tunda, tuleb ka välja näha, nagu sõjaväelane! Kaitseväe ohvitser tutvustas Uhtna Põhikoolis kaitseväe tegemisi.

850 inimest käis tänavu veebruaris ja märtsis toimunud karjäärikuul koolides oma lugu jagamas. Tänu külalisõpetajatele, koolidele, õpetajatele ja organisatsioonidele jõudsid erinevad lood rohkem kui 25 000 õpilaseni Eestis.

Külalistundide raames murdsid erinevate elualade inimesed müüte enda tööst ja karjäärivalikutest. Kokku andsid külalisõpetajad tuhat koolitundi. Ägedaid ja põnevaid lugusid jagati 189 koolis kõikides maakondades. Kõige rohkem külalistunde, 27, toimus Viimsi Keskkoolis. 25 külalistundi toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis ning Merivälja koolis ja Kärla Põhikoolis Lääne-Saaremaal 24.

Õpilased küsisid ägedaid küsimusi

“Õpilastele meeldis väga, nad on nii palju küsimusi küsinud, mida tavaliselt ei tehta,“ rääkis Kärla Põhikooli õppealajuhataja Anne Pildre ja lisas, et lastel oli väga huvitav. Pildre arvates on külalistunnid kasvatanud õpilase ja õpetaja vahelist vahetut suhtlust.

Külalisõpetaja Rismar Marmor tõi positiivse aspektina välja selle, et õpilased kuulasid suure huviga ega olnud nutitelefonis. “Nad olid äärmiselt tähelepanelikud ja hiljem küsisid väga tarku küsimusi. Kõige ägedam küsimus oli – mis tunne on inimesi juhtida,” sõnas Postimees online reklaami- ja müügijuht.

Kui tahad teada, kes olid teised ägedad külalisõpetajad, kes koolides oma kogemusi jagasid ning kuidas neil läks, vaata meie Facebooki külalistundide albumit.

Kampaaniaga liitus ca 850 külalisõpetajat, 54 õpetajat. Külalisõpetajate enim eelistatud piirkondadeks olid Tallinn, Harjumaa, Tartu, Tartumaa, Ida-Virumaa. Kõige enam räägiti külalistundides karjäärist, juhtimisest, tehnoloogiatest, turundamisest, hobidest ning tööst.

Rohkem infot ja nimekirja kõikidest osalenud koolidest ja organisatsioonidest leiad siit.