Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) projekt „Reaalainetega edukaks“

12794547_1064878086887048_3682891465715016961_nAeg: Alates 2013. aastast, igal aastal märtsikuus.

Eesmärk: Näidata õpilastele reaalainete õppimise olulisust ja seda, kuidas IT-oskustest on kasu väga erinevates eluvaldkondades.

Ettevalmistus: Esimesel aastal aitas Tagasi Kooli projekti käima lükata, juhtis õpetajatele suunatud kommunikatsiooni ja meediasuhteid ning aitas tunde kokku leppida. Tänaseks on kogunenud suur hulk külalisõpetajaid ja projektist huvitatud koole ning ITL toimetab projektiga iseseisvalt. 2015. aastast saab projekti raames kutsuda kooli korraga ka mitu külalisõpetajat ühest organisatsioonist – nii saab ühe kokkuleppega rohkem külalistunde ja kogemus mitmekesisem. Nii näiteks on koolides üle Eesti käinud suurema meeskonnana külalistunde andmas Ericssoni, Tallinna Teaduspark Tehnopoli, Telia, Tieto ja Tallinna Tehnikaülikooli inimesed.

ITLi roll: Projektijuhtimine, külalisõpetajate kaasamine, koolituste läbiviimine, tunnimaterjalide koondamine, gruppide külalistundide kokkuleppimine, meediasuhete juhtimine.

Tagasi Kooli roll: Projektijuhtimise tugi projekti käimalükkamisel, tunniandmiskoolituste korraldamine, külalistundide info levitamine õpetajatele ja Tagasi Kooli kanalites.

Tulemus: „Reaalainetega edukaks“ kampaania raames jõuti 2016. aasta märtsikuus külalistundidega üle Eesti – 12 maakonnas anti kokku ligi 200 külalistundi. Külalisõpetajad olid seejuures rohkem kui 30 IKT-ettevõttest.

“Grupikülastuste formaat on ettevõtete seas päris populaarseks muutnud ja paljud on teinud sellest oma meeskonna ürituse – minnakse koos, mõned valmistavad koos ka materjale ette, pärast jagatakse muljeid, käiakse kohalike vaatamisväärsustega tutvumas. Soovitame meeskonnaga minemist kindlasti proovida ka teistel organisatsioonidel. Sellisel juhul tasub kokkulepete tegemiseks pöörduda otse juhtkonna poole, sest kui 6-7 inimesest koosnev külalisõpetajate meeskond tuleb külalistunde andma, siis see on tegelikult kogu kooli hõlmav üritus.” Maarja Rannama, Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu projektijuht