fbpx

Mis on e-tunnid ja kuidas osaleda?

Tagasi Kooli e-tunnid on 45-minutilised koolitunnid, kus 20 minuti jooksul annab oma ala ekspert YouTube’i otseülekandena loengu ja vastab õpilaste küsimustele ning ülejäänud 20 minutit teevad õpilased klassis uute teadmiste kinnistamiseks teemakohast iseseisvat tööd.

Õpetajatele on terviktunni läbiviimiseks välja töötatud tunnikava ning õpilastele tööleht, mille saadame enne e-tunni algust õpetajatele e-postiga. Selleks, et tunnid oleksid eakohased, toimuvad need üldjuhul igale kooliastmele eraldi.

Tundi tasub registreeruda ka juhul, kui otseülekande aeg ei sobi, sest siis saadame teile tunni järelvaatamise lingi ja materjalid. Kõik e-tunnid on järelvaadatavad Tagasi Kooli YouTube’i kanalis ja varasemad õppematerjalid leiate kooliastmete kaupa SIIT.

e-tund
E-tunni valmimine

E-tunnid toimuvad läbivalt terve õppeaasta jooksul ning toovad õpilasteni võimaluse arendada erinevaid üldpädevusi nagu näiteks rahatarkus, meediapädevus, tervislik toitumine, digitarkus, igapäevaelu- ja karjäärioskus, kodanikuteadlikkus, keskkonnateadlikkus ja palju muud.

Jälgi infot uute e-tundide kohta Tagasi Kooli Facebooki lehel või grupis Tagasi Kooli kooliõpetajad;

Küsimuste korral ja uudiskirjaga liitumiseks kirjutage e-tundide juhile Riina Facecchiale riina@tagasikooli.ee


Kuidas e-tunnid sündisid?

E-tundide idee sündis koostöös Eesti Vabariigi 100. aastapäevaga, kui Tagasi Kooli esitas kingiidee tuua 100 põnevat Eesti inimest YouTube’i otseülekandes Eesti õpilaste ette. Tänaseks on toimunud üle 300 e-külalistunni, mille kaudu on aktuaalsed ja elulised teemad jõudnud kõikjale üle Eesti ja samuti välis-Eesti koolidesse.


Kui soovid anda e-tundidele hoogu juurde ja panustada Eesti õpilaste eluliste oskuste õppesse, saad meid toetada Ma armastan aidata keskkonnas.