E-külalistunnid võimaldavad korraga tundi anda kõikidele Eesti õpilastele

E-külalistunnid võimaldavad korraga tundi anda kõikidele Eesti õpilastele

Kolmapäeval, 20. septembril tegi MTÜ Tagasi Kooli algust e-külalistundidega. EV100 raames antava 100 e-külalistunniga jõuavad külalisõpetajad õpilasteni Youtube’i otseülekandena ja see võimaldab kõik Eesti õpilased korraga ühte koolitundi kokku tuua.

Martna Põhikool e-külalistund avatundMartna Põhikooli õpilased e-külalistundide avatunnis. Foto: Martna Põhikool

“Oma töös näeme meie igapäevaselt, kuidas koolid ootavad külalisõpetajaid erinevatel teemadel koolitunde rikastama, kuid kui keeruline on vahel külalisõpetajatel jõuda näiteks väiksematesse maapiirkondadesse. E-külalistunnid on üheks võimalikuks lahenduseks,” rääkis Tagasi Kooli tegevjuht Teibi Torm, kuidas tekkis mõte kinkida riigi 100. sünnipäevaks koolinoortele 100 e-külalistundi.

“EV100 sünnipäeva kingitustega oleme suunanud pilgud tulevikku. Kingitused annavad inimestele võimaluse korda saata midagi sellist, mis neile endile päriselt korda läheb ja Eesti elu siin paremaks muudab. Need sada e-külalistundi, mis toimuvad selle õppeaasta jooksul, ongi hea näide ühest kingitusest. Ja kõik õpilased, kes nendes tundides osalevad, on kingitusest osa saajad,” sõnas EV100 programmi juht Maarja-Liisa Soe.

4_Laupa põhikool tunnis ja samal ajal riigikogus_Külli PiiritsLaupa Põhikooli õpilased on üheaegselt nii oma klassiruumis kui ka Riigikogu saalis. Foto: Laupa Põhikool

Tagasi Kooli nõukogu liige ja Swedbanki klienditeenuste juhi Ede Raagmetsa sõnul on e-külalistunnid järgmine näide eestlaste oskusest tehnoloogia enda kasuks tööle panna. “Nutimaailm ja sotsiaalmeedia on tähtsal kohal noorte elus. E-külalistundide formaat pakub väga head võimalust veelgi suurema hulga koolinoorte harimiseks,” märkis Raagmets.

Esimestes e-külalistundides osales 200 klassi üle Eesti, huvilisi ja osalejaid oli igast maakonnast ning lisaks ka Soomest, Luksemburgist ja New Yorkist.

E-külalistund on Youtube´i otseülekandena toimuv 45-minutine koolitund, millest esimesed 15-20 minutit avab teemat külalisõpetaja ja 25-30 minutit toimub tund oma õpetaja juhendamisel. Külalisõpetaja ja üksteisega saavad nad live’i ajal Youtube’i jutuaknas ka vestelda ja küsimusi küsida.

005_üllemadise 3Õiguskantsler Ülle Madise enne e-külalistundi. Foto: Tagasi Kooli

Igal kuul on e-külalistundidel oma teema ning külalisõpetajaid on igas kuus ca 12-14. Septembris andsid tunni näiteks Ülle Madise, Rain Kooli, Maarja-Liisa Soe, veebruaris annab külalistunni president Kersti Kaljulaid.

E-külalistunnid aitab koolidesse tuua EV100, Swedbank Eesti, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Overall Eesti.