E-külalistunnid ühendavad Eestis, Siberis ja Itaalias õppivad eestlased

E-külalistunnid ühendavad Eestis, Siberis ja Itaalias õppivad eestlased

E-külalistundides on tänaseks (veebruar, 2018) osalenud 71 830 õpilast 299 Eesti ja 16 Välis-Eesti koolist. Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks kingitud tundidest on osa saanud nii Soome, Siberi, Itaalia, Luksemburgi, Saksamaa kui ka USA koolides õppivad eestlased.

Välis-Eesti koolide õpetajad tõid e-külalistundides osalemise põhjusena välja eelkõige võimaluse tundi mitmekesistada ja aidata õpilastel Eestis toimuvaga kursis olla. Kontakt kodumaaga on eestlaste jaoks väga oluline.

“Meil on palju Eesti päritolu õpilasi, kes on sündinud Soomes ja käivad Eestis harva. Samas on ka õpilasi, kes unistavad Eestist ja Eestisse elama asumisest. E-külalistundidega äratame neis suuremat huvi Eesti vastu,” avaldas Espoo koolis õpetajana töötav Virve Sjöblom.

Kõik saavad osaleda
Tagasi Kooli algatuse juhi Teibi Tormi sõnul võtab nendega iga kuu ühendust mõni Välis-Eesti kooli esindaja, kes soovib külalistunni oma õpilasteni viia. Nii on projekt laienenud sisuliselt üle kogu maailma.

“Eesti on palju suurem, kui me igapäevaselt tajume. E-külalistundides näeme, et need inimesed, kes on ära läinud, on endiselt väga huvitatud Eestist, eesti keelest ja kultuurist. Sellel vahetul suhtlusel, mida külalisõpetaja õpilastele otseülekande kaudu pakub, pole füüsilisi piire,” avaldas Torm, kes kutsus üles kõiki osalema 7. – 9. märtsil toimuvates e-külalistundides, mil räägitakse konfliktidest ja turvalisest maailmast.

Tagasi Kooli nõukogu liige ja Swedbanki klienditeenuste juhi Ede Raagmetsa sõnul näitab projekti populaarsus, et formaat on end õigustanud. “Eesti on e-riik ja selle algatusega näitame, et suudame e-külalistunni abil harida ja mitmekesistada väga suure arvu õpilaste koolipäeva. Ja me ei pea siinkohal piirduma Eesti riigi piiridega,” sõnas Raagmets.

Otseülekanne Youtube’is
E-külalistunnid on 45-minutilised külalistunnid, kus külalisõpetaja jõuab koolitundi ülekande abil. See tähendab, et korraga võib üks tund toimuda igas koolis ja klassis üle Eesti. Kõik õpilased saavad külalisõpetajaga suhelda tunni ajal ühise jututoa abil.

E-külalistunnist osavõtmiseks saavad õpetajad oma klassid registreerida siin. Tunnis osalemiseks on vaja stabiilset internetiühendust, arvutit ja kõlareid. Tunnid kantakse üle YouTube’i keskkonnas ning vestluses osalemiseks on vaja sisse logida oma google’i kontoga.

100 e-külalistundi on Tagasi Kooli, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Swedbank Eestis ja Overall Eestis ühine kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks.