Digikuul rääkisid õpilased e-riigist ja selle võimalustest

Digikuul rääkisid õpilased e-riigist ja selle võimalustest

Eesti on e-riik ja e-riigi kodanikul on õigused ja kohustused, millest tuleb juba koolitunnis rääkida, arutlesid Paldiski Ühisgümnaasiumi õpilased digikuu külalistunnis.

Paldiski_koikondigi_Maarja-Leena_Saar

Paldiski Ühisgümnaasiumi 10 ja 11 klasside õpilased arutlesid külalistunnis ka digiallkirjastamise teemadel. Foto: Maarja-Leena Saar

Digikuu raames Paldiski Ühisgümnaasiumis külalistundi andnud Maarja-Leena Saar rääkis õpilastele e-demokraatiast, digiallkirjastamisest ja kodanikuõigustest.

„Olen oma töös pannud tähele, et digiallkirjastamise oskusega on väga vaja tööd teha. Eriti kui arvestada, et valimisiga langetati,” ütles rahvaalgatus.ee projektijuht Maarja-Leena. “Teema on keeruline, mistõttu tõin tunnis väga palju elulisi näiteid ja rääkisin konkreetselt neid noori puutuvatest kodanikuõigustest.”

Suurem osa külalistunnis osalenud õpilastest ei olnudki kordagi digiallkirja andnud. „ID-kaart on küll paljudel olemas, kuid paroolid on vanemate käes või kodus lauasahtlis. Digiallkirja andmine on aga oskus, mida tuleb noortele õpetada ja arendada. Ühiskonnaõpetuse tundi ei saa siinkohal kindlasti alahinnata, näiteks ühendada see arvutitunniga,“ sõnas Maarja-Leena.

Süsteemset lähenemist e-riigi kasutamise oskuste arendamisel on vaja ka riigi tasandilt.  „E-riik on suurepärane võimalus, kui oskame seda targalt kasutada,“ võttis külalisõpetaja teema kokku.

Seekord Paldiskis tundi andnud Maarja-Leenal on juba kokkulepe ka järgmiseks digiteemaliseks tunniks olemas Mustjõe Gümnaasiumis.
Millal Sina viimati digiallkirja andsid või oma arvutis ID-kaardi halduse tarkvara uuendasid?

Projekt “Kõik on digi” toimub tänavu kevadel ja selle raames viime õpilasteni külalisõpetajaid eri elualadelt rääkima digioskuste tähtsusest. Projekti eestvedajaks on Haridus- ja teadusministeerium, peamiseks partneriks algatus Tagasi Kooli. Projektijuht Gaili Eding gaili@tagasikooli.ee.
Vaata VIDEOKLIPPIDEST, kuidas digist on abi erinevates ametites. Siin räägib Alar, kuidas digi on seotud fotograafi ametiga.