Toome õpilasteni kohtumised töömaailmaga

Aitame koolinoortel eluliste lugude toel teha teadlikke valikuid ja leida oma tee. Kuidas? Sinu abiga, ekspert või õpetaja! Vii ellu külalistunde, õppekäike või töö- ja tudengivarjutamisi!

Lisa kutse Jäta kontakt
õpilased

TAGASI KOOLI MEETODID Sinu 4 võimalust noorteni jõuda

Külalistund

Külalistund on 45-minutine koolitund ühest erialast, ametist või töömaailmas vajalikest oskustest. Õpetajad lisavad külalisõpetajale kutse meie kodulehel. Meie süsteem annab sellest teada sobivatele kanditaatidele. Külalistundi saab anda nii silmast-silma kui ka online.

Õpetaja, kutsu külaline oma tundi

Õppekäik

Õppekäik on 1-2 tunnine organisatsioonikülastus, mille jooksul tutvuvad ühe klassi õpilased ettevõtte või asutuse töökeskkonnaga, sh kõikvõimalike ruumide, vahenditega, töötajatega ja sellega, millised on nende tööülesanded. Organisatsiooni esindaja lisab klassile küllakutse meie kodulehele ja süsteem saadab teavituse sobiva piirkonna õpetajatele.

Organisatsioon, kutsu õpilased endale külla

Töövarjutamine

Töövarjutamise käigus jälgib õpilane ühe töötaja tööpäeva 4-8h või toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Oled valmis töövarju võtma? Anna sellest märku! Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ning saab endale huvipakkuva töö ja valdkonna kohta võimalikult palju teada.

Tegija, kutsu õpilane endale töövarjuks

Tudengivarjutamine

Tudengivarjutamise käigus jälgib õpilane ühe tudengi koolipäeva 4-8h. Vajadusel toimub kohtumine virtuaalselt ja kestab 45 minutit. Oled valmis tudengivarju võtma? Anna meile sellest teada! Varjutamise jooksul esitab õpilane küsimusi ja saab endale huvipakkuva eriala kohta võimalikult palju teada.

Tudeng, kutsu õpilane endale tudengivarjuks

Tagasi Kooli inimesed Kes on osa võtnud

 • Külalistundide arv 8514

 • Töövarjutamiste arv 1362

 • Tegutsemisaastaid 15

Interaktsioonidisainer Joosep Noorväli

Interaktsioonidisainer Joosep Noorväli

Võttis kevadel 9 töövarju.

Paide Ühisgümnaasiumi õppejuht Kätlin Merisalu

Paide Ühisgümnaasiumi õppejuht Kätlin Merisalu

Tõi õpetajana kevadel klassi ette 4 külalisõpetajat.

Swedbank juhatuse liige, klienditeenuste juht Ede Raagmets

Swedbank juhatuse liige, klienditeenuste juht Ede Raagmets

Annan külalistunde ja võtan töövarje. Swedbank võttis kevadel 34 töövarju.

Changemakers, kommunikatsioonijuht
Kerly Piirsalu

Changemakers, kommunikatsioonijuht
Kerly Piirsalu

Andis kevadel 8 külalistundi.

Kuidas see kõik käib Kõigest 6 sammu

Kohtumiste kokkuleppimiseks oleme loonud platvormi, mis aitab lihtsalt ja kiiresti õige koostööpartnerini jõuda.

 1. Kutse loomine

  Kõpsa nupule “Uus sündmus” ja paku välja endale sobivad ajad kohtumiseks. Õpetajad saavad kutsuda eksperdi kooli külalistundi andma. Tegijad ja tudengid saadvad võtta töö- ja tudengivarje. Organisatsioonide esindajad saavad õpilasi õppekäigule kutsuda.

 2. Kutse broneerimine

  Leidsid endale sobiva kohtumise võimaluse? Klõpsa nupule "broneeri" ja kohtumine on kokku lepitud. Seejärel saad meili koos vastuvõtja kontaktidega ja tema saab kirja sinu kontaktidega.

 3. Valmista ette

  Kohtumiste ettevalmistuseks leiad meie kodulehelt. Samuti võta oma koostööpartneriga ühendust ja küsi tema ootuste kohta!

 4. Meeldetuletus

  Saadame sulle meilile meeldetuletuse päev enne kohtumist.

 5. Sündmuse toimumine

  JESS! See päev ongi käes! Oled valmis? Läks! Ps. Ära unusta pilti teha ja sotsiaalmeedias @tagasikooli märkida. Võid pildi ja paar rida sündmusest saata ka helena@tagasikooli.ee

 6. Tagasiside andmine

  Peale sündmust saadame sulle kolm küsimust tagasisideks. Aitäh, et aitad meil korraldust veelgi sujuvamaks muuta!

õppekäik õpetaja
Kiri õpetajale
tudeng
toovari-tutarlaps

TAGASI KOOLI ÕPILASTE OOTUSED Õpilased tahavad teada, milliseid valikuid teha

Haridus ja töövalikud

Töömaailm on tohutult põnev ja nii võimalusterohke, et võtab silme eest kirjuks. Noored otsivad suunda, kuhu minema hakata. Räägi neile oma teekonnast. Räägi väljakutsetest, võitudest, kaotustest, rõõmudest ja muredest. Räägi sellest, mis on sinu töö eripärad ja nõudmised. Iga noor haarab sealt omale midagi ja paneb kõrva taha. Meie tegevused toetavad koolides karjääripädevuste õpetamist. Aitame õpilastel leida oma tee.

Ettevõtlik elustiil

Toeta õpilastes ettevõtliku hoiaku kujunemist, rahatarkuse- ja ettevõtlusega alustamiseks vajalike teadmiste ja oskuste kasvu. Aitame õpilastel kasvada oma elu aktiivseteks kujundajateks. Meie tegevused toetavad koolides õppeaine ettevõtlus ja majandus eesmärkide elluviimist.

Oled jõudnud lehe lõppu. Tundub vajalik? Astu esimene samm ja liitu Tagasi Kooliga!

Lisa kutse Jäta kontakt

Sündmuse link kopeeritud