E-külalistunde saate järele vaadata Tagasi Kooli YouTube kanalilt

Kõiki e-külalistunde saate järele vaadata Tagasi Kooli YouTube’i kanalilt.

E-külalistund on 45-minutiline koolitund. 15-20 minutit viib läbi külalisõpetaja Youtube’i otseülekandena. Ülejäänud tunni läbiviimiseks pakume õpetajale tunnikava ja lisamaterjale.

Kõige uuemad e-külalistunnid läksid eetrisse 18.-22.03.2019 teemal “Tark meediatarbija” nii eesti kui vene keeles, koostöös Riigikantselei ja Haridus- ja teadusministeeriumiga. Tunnikavade jaoks kirjutage palun info@tagasikooli.ee.

Nimekiri kõikidest toimunud e-külalistundides, alustades kõige hilisemast.

#124 Pavel Ivanov: Kuidas võidelda fake’iga? (vene keeles)

#123 Ilmar Raag: Kuidas trollid üle elada? 

#122 Jana Frolova: Mis on internetisuhtluse ABC? (vene keeles)

#121 Rauno Kutti: Kuidas kujundada end interneti kaudu edukaks?

#120 Aleksander Arabkin ja Viktor Panasenko: Keda kotib, mida ma postitan? (vene keeles)

#119 Joosep Tiks: Meemid – kas naljast võib saada kius? 

#118 Olesja Lagashina: Kuidas sünnivad uudised erinevates kanalites? (vene keeles)

#117 Priit Hõbemägi: Kuidas luua endale positiivne sotsiaalmeedia kuvand? 

#116 Polina Volkova: Kas eksperte ja arvamusliidreid saab usaldada? (vene keeles)

#115 Allan Rajavee: Kuidas saada aru, et asi on tõsi? 

#114 Priit Mürk: Kuidas ära tunda, kas pilt on võltsitud?

#113 Nele Kirsipuu: Kuidas käituda, kui keegi Sind juutuubis solvab?

#112 Ivan Lavrentjev: Kuidas leida internetist tõde?

#111 Artur Zahharov: Kellele Sina oma klikid annad?

#110 Silja Mall: Miks ma peaksin vähem vett tarbima?

#109 Mailis Reps: Millist haridusinnovatsiooni klassiruumis ja koolis on Eestile vaja?

#107 Daniel Levi Viinalass: Sõpradega koos paremaks

#106 Annely Lippasaar ja Kristjan Klaats: Minu seiklus pangandusmaailmas

#105 Kadri Toomsalu: Kuidas unistada ja endasse uskuda?

#103 Kristina Herodes: Enesekindlus pole edevus

#101 Vello Vaher: Tsirkuse kaudu tugevaks

#100 President Kersti Kaljulaid: Milline on Eesti 25 aasta pärast: töö, haridus, eesti keel? Milline me Eesti võiks olla 25 aasta pärast? Kuidas on siin õppida, töötada ja mis roll on eesti keelel? Nendel teemadel arutleme tunnis koos Eesti Vabariigi presidendiga. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava, SIIT tööleht ja SIITmeetodi “Sisukad küsimused” infoleht.

#099 Daniel Levi Viinalass: Kuidas saada kuulsaks? 1. – 6. klass. Külalisõpetaja Daniel Levi Viinalass on kahtlemata kuulus. Tunnis kuuleme, kas seda on tema arvates aga üldse vaja ja mis on tema jaoks elus tähtis. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#098 Prototroni ettevõtjad: Kuidas elada üle ebaõnnestumised ettevõtluses viisakalt? 10. – 12. klass. Kolm ettevõtjat räägivad oma loo ebaõnnestumisest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#097 Tõnu Mertsina: Millest sõltub minu palk? 7. – 9. klass. Swedbanki majandusanalüütikuga uurime, mis on palk ja millest sõltub selle suurus. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ning SIIT tööleht.

#096 Ester Rebane: Kuidas ma saaksin endale uue nutitelefoni? 4. – 6. klass. Tunnis paneme paika plaani, kuidas oma unistusi teoks teha ning nendeni rahaliselt jõuda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ning SIIT tööleht.

#095 Meelis Kadarpik: Miks on mõned asjad nii kallid? 1. – 3. klass. Tunnis uurime, miks on mõned asjad nii kallid ja millest hind sõltub? Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ning SIIT tööleht.

#094 Triin Toomesaar: Kuidas olla avatud erinevustele?10. – 12. klass. Mis on kiusamine ja mida saab igaüks teha ohvri toetamiseks, eriti kui ohver on mõnest haavatavamast grupist, näiteks LGBT+ noor? Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#093 Keit Fomotškin: Kas isa armastab pere sama palju kui ema? 7. – 9. klass. Tunnis jagab Keit Fomotškin oma nägemust sellest, milline võib olla mehe roll ja peremudel ning mis on suhete loomisel tema arvates kõige tähtsam. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava, SIIT ning SIIT töölehed.

#092 Erki Kaikkonen: Mis on elu mõte? 4. – 6. klass. Mis on elu mõte? Tunnis uurimegi, mida arvavad sellest erinevad inimesed ja mida sellest võiks üldse arvata või mõelda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava, SIIT tööleht ja SIIT meetodi infolehe.

#091 Malle Rajangu: Kuidas nutiajastul keskenduda? 7. – 9. klass. Vaikuseminutite koolitajaga räägime sellest, mis on tähelepanu, kuidas olla oma tähelepanu peremees ja kuidas keskenduda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava, SIIT tööleht ja SIITmeetodi infolehe.

#090 Ann Runnel: Kuidas töötab ringmajandus? 7. – 9. klass. Reverse Resources juhi Ann Runneliga räägime ringmajandusest ja selle tulevikuvõimalustest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#089 Reigo Kebja: Kuidas tuulest energiat teha?  7. – 9. klass. Reigo Kebjaga ronime tuuliku otsa, saame teada, mis on taastuvenergia ja uurime, kuidas tuulest energiat teha. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#088 Andrei Vuhk: Kuidas olmeprügist elektrit teha? 4. – 6. klass. Andrei Vuhk viib meid e-külalistunnis elektrijaama, kus saame teada, kuidas prügist saab elekter. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#087 Anna Lutter: Kuidas taaskasutusega maailma päästa? 1. – 3. klass. Ettevõtja ja käsitööõpetaja Anna Lutteriga räägime taaskasutusest ja meisterdame ka ise. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#086 Aleksei Turovski: Kuidas toimib liik homo sapiens sapiens? 10.-12. klass. Zooloog Aleksei Turovskiga räägime inimesest kui ühest liigist looduses. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT leiad lisamaterjalid.

 #085 Silvia Lotman: Kuidas metsi hoida? 7. – 9. klass. Looduskaitse eksperdi Silvia Lotmaniga räägime Eesti metsadest ja nende hoidmisest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT leiad lisamaterjalid.

#084 Tiit Maran: Miks liigid välja surevad ja kuidas neid hoida? 4.-6. klass. Loomaaia direktori Tiit Maraniga räägime liigirikkusest ja sellest, kuidas kaitsa liike väljasuremisohust. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIITSIIT ja SIIT leiad lisamaterjalid.

#083 Peep Männil: Kuidas näeb välja ulukite rikkus Eesti metsades?  1.-3. klass. Peep Männililt kuuleme metsloomadest, kes elavad Eesti metsades. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#082 Aare Baumer: Kuidas saab päikesest tekkida äike? 7.-9. klass. Energia Avastuskeskuse leiutaja Aare Baumeriga vaatame, mis on müstiline ja võimas loodusnähtus äike. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#081 Urmas Tartes: Kui värviline on Eesti putukamaailm? 4.-6. klass. Loodusfotograaf ja putukateadlane Urmas Tartes tutvustab meile Eesti putukaid ja avab nende värvide põhjuseid. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT leiad lisamaterjalid.

#080 Marge Taivere: Kuidas ronida rändrahnude otsa? 1.-3. klass. Ronimisministeeriumi ronijatega saame teada rändrahnudest ja sellest, kuidas nende otsa ohutult ronida. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT leiad lisamaterjalid.

#079 Timo Palo: Kuidas jääda ellu polaaraladel? 1.-6. klass. Polaaruurija Timo Paloga heidame pilgu talve ja kuuleme muuhulgas tema kohtumistest Arktikas elavate loomadega. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT leiab lisamaterjalid.

#078 Karl Martin Sinijärv: Meie salakeel rokib! 1.-6. klass. Emakeelepäeva puhul lähme Eesti Rahvusraamatukogusse ja räägime eesti keele püsima jäämisest, eesti haikust ning keele uuendamisest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#077 Riina Kuusik-Rajasaar ja Viktoria Rudenko: Miks on haridus privileeg? Arenguriikide näitel 10.-12. klass. MTÜ Mondo on suurim arengukoostöö, humanitaarabi ja maailmaharidusega tegelev Eesti organisatsioon. Selles e-külalistunnis kuuleme sellest, kuidas mõnes teises riigis võib koolis käimine olla laste jaoks ohtlik tegevus. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#076 Mida mina saan teha küberkiusamise vähendamiseks? 7.-9. klass. E-külalistunnis räägib külalisõpetaja oma loo kiusamisega. Tund toimus otseülekandena ning selles said reaalaajas osaleda kõik klassid, kes end tundi registreerisid.

#075 Maarja Punak: Miks on oluline küberkiusamisele vastu astuda? 4.-6. klass. E-külalistunnis arutame, miks peaksime küberkiusamisele vastu astuma. Veebikonstaabel Maarja Punak annab meile ka nõu, kuidas ise küberkiusamisele vastu astuda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#074 Getter: Miks on küberkiusamisele vastu astumine suurim julgus? 1.-3. klass. Laulja Getteriga räägime küberkiusamisest ja sellest, miks ning kuidas sellele vastu astuda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#073 Joseph Carson: Why does cyber security start with you? (inglise keeles)10.-12. klass. Eetilise häkkeri ja küberturvalisuse uurija Joseph Carsoniga heidame pilgu küberturvalisuse maailma. Kuuleme küberkuritegudest, külalisõpetaja tööst ja sellest, kuidas end küberkuritegevuse eest kaitsta. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#072 David Vseviov: Miks inimesed kasutavad vihakõnet? 7.-9. klass. Ajaloolane David Vseviov avab meile vihakõne ajaloolist tausta. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#071 Ivar Soopan: Miks on maailmas sõjad? 4.-6. klass. Ajakirjanik Ivar Soopan jagab e-külalistunnis oma kogemusi sõjast. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#070 Jana Selesneva: Miks on pagulased Eestisse tulnud? 1.-3. klass. Vao Keskuse juht Jana Seleseneva räägib meile, kes on pagulased ning kust ja miks on nad Eestisse tulnud. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#069 Hannes Hanso: Olukorrast Venemaal 10.-12. klass. Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hansoga räägime tänasest Venemaast. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#068 Priit Ennet: Miks toimub globaalne soojenemine? 7.-9. klass. Muutused kliimast mõjutavad meie globaalset olukorda ja sellega seonduvalt ka meie turvalisust. Teadusajakirjanik Priit Ennetiga uurime, mis on globaalne soojenemine ja kuidas temperatuuri muutused meie igapäeva mõjutama võivad hakata. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava, SIIT ja SIIT töölehed ning SIIT meetodikirjeldus.

#067 Marge Kohtla: Miks toimuvad veeõnnetused? 4.-6. klass. Räägime Politsei- ja Piirvalveametis veeohutusest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#066 Almondi Esco: Miks on oluline teada ohtudest? Multifilmi näitel 1.-3. klass. Režissöör Almondi Asco käe all valmib koostöös Päästeametiga film Ohtude Saar. Tunnis räägime ohutusest selle multifilmi kaudu. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT ning SIIT töölehed ja muud materjalid.

#065 Maarja-Leena Saar ja Teele Pehk: Meie eriline koosloomeline Eesti 10.-12. klass. Selleks, et Eesti oleks hea koht kõigile elamiseks, saame ise aktiivselt kaasa rääkida. E-külalistunnis vaatamegi Eesti Koostöö Koguga, kuidas Eestit üheskoos paremaks luua. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT ning SIIT töölehed

#064 Liisi Vähi: Minu erilise Eesti linnaruum – meie ühine elutuba? 10.-12. klass. Arhitektuurikool võtab meid kaasa retkele läbi linna, et vaadata, milline võiks olla mõnus ühine avalik ruum. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT ning SIITtöölehed.

#063 Agne Kuimet: Minu eriline Eesti – kestlik areng 7.-9. klass. E-külalistund toimub Eesti Loodusmuuseumis, kus otsime lahendusi, kuidas elada keskkonnasäästlikult ja jätkusuutlikult. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#062 Helen Sildna: Minu eriline Eesti – muusika 1.-9. klass. E-külalistunnis räägime Eesti muusikast ja artistidest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#061 Marju Lauristin: Minu eriline Eesti võrdluses teiste riikidega 10.-12. klass. Tunnis saame teada, millega paistab Eesti silma võrreldes teiste riikidega. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#060 Jüri Kuuskemaa: Minu erilise Eesti vanalinn 7.-12. klass. E-külalistunnis räägime UNESCO pärandist, Tallinna vanalinnast, ja aastate tagusest kooliharidusest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#059 Louis Zezeran: Minu eriline võimaluste Eesti (inglise keeles) 7.-9. klass. Inglise keelses tunnis kuuleme Austraaliast pärit Comedy Estonia asutajalt mõtteid Eesti kohta. Õpetaja, lae SIIT ja SIIT alla tunnikava.

#058 Meelika Hirmo: Minu eriline Eesti – maailmakoristuse sünnipaik 4.-6. klass. Teeme Ära! on levinud üle maailma. E-külalistunnis räägimegi maailmakoristusest ja sellest, kuidas igaüks prügi kaardistada saab. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT ning SIITtöölehed.

#057 Karl Vilhelm Valter: Minu wifit täis metsadega Eesti 1.-3. klass. Tunnis toome välja neid aspekte, mis Eestis erilist on. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#056 Robert Kitt: Meie Eesti eriline tulevik 10.-12. klass. Räägime Swedbank Eesti juhiga sellest, milliste oskustega inimesi läheb tulevikus vaja ning milline võiks Eesti välja näha aastate pärast. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#055 Kaarel Tarand: Meie eriline Eesti lipp 7.-9. klass. Uudistame Eesti Rahva Muuseumis ja saame teada kuidas sündis meie sini-must-valge. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#054 Marju Kõivupuu: Minu eriline Eesti – kes on eestlane? 4.-6. klass. Arutame tunnis kes on eestlane ja milline ta on. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht. SIIN on meetodi kirjeldus.

#053 Rasmus Puur: Minu eriline kõne Eestile 1.-3. klass. Valmistame Eesti sajandaks sünnipäevaks ühe südamest tulnud kõne. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#052 Põhja-Tallinn: Meie eriline keel muusikas 1.-6. klass. Ansambli Põhja-Tallinn liikmed avavad e-külalistunnis, miks nad laulavad eesti keeles. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#051 Hendrik Ehrpais: Kuidas töötab ESTCube-2? 10.-12. klass. Vaatame kaugele tulevikku ja kujutleme milline võib maailm välja näha, kui tehnoloogia ühte või teise suunda areneb. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT saad töölehe ja lisamaterjali.

#050 Kaido Tiigisoon: Kuhu võib areneda tehnoloogia? 7.-9. klass. Vaatame kaugele tulevikku ja kujutleme milline võib maailm välja näha, kui tehnoloogia ühte või teise suunda areneb. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT saad töölehe.

#049 Jana Pavlenkova: Kuidas tehnoloogia maailma muudab? 4.-6. klass. Prototron on keskkond nutikate ideede, leiutuste, vidinate ja lahenduste teostamiseks. Tutvume kolme sealse tehnoloogiaga, mis muudavad maailma. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT saad töölehed.

#048 Lotte ja Oskar Henrik: Kuidas leiutada uusi masinaid? 1.-3. klass. Tunnis tutvume põnevate leiutajate ja leiutistega ning leiutame ka ise. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT saad töölehe.

#047 Dea Oja: Kuidas töötab krüptoraha? 10. – 12. klass. Kas masinad, mis ise õpivad ja arenevad on reaalsus? Uurime Starship Technologies ruumides mis on masinõpe. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT saad töölehe ja lisamaterjalid.

#046 Kristjan Korjus: Kuidas masinad õppima panna? 7.-9. klass. Kas masinad, mis ise õpivad ja arenevad on reaalsus? Uurime Starship Technologies ruumides mis on masinõpe. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIIT ja SIIT saad töölehe ning lisamaterjalid.

#045 Henrik Roonemaa: Kuidas areneb edasi nutitelefon? 4.-6. klass. Telefonist on vaid mõnekümne aastaga saanud arvuti, fotoaparaat, raadio, mängukonsool ja palju muud. Kuidas see veel edasi areneda võiks? Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#044 Marten Kaevats: Kuidas töötab isejuhtiv auto? 1.-3. klass. Sõidame isejuhtiva autoga ja uurime, kuidas see mõjutab meie elu tulevikus. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#043 Friedrich Kaasik: Kuidas töötab tehislihas? 7.-9. klass. Mis on tehislihas, mis selle materjali liikuma paneb ja mis on selle võimalused tulevikuks? Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#042 Alvo Aabloo: Kuidas töötab marsimaja? 4.-6. klass. Alvo Aabloo juhtimisel ehitasid eestlased maja, millega saaksime minna Marsile elama. Millised on üldse tingimused Marsil? Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava. SIITSIIT ja SIIT saad töölehed ja lisamaterjalid.

#041 Maarja Kruuse: Kuidas uurida tähti? 1.-3. klass. Uudistame Tõravere Observatooriumis olevat teleskoopi ning saame nooremteadur Maarja Kruuselt teada tähtede kaugustest. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

 #040 Jüri Ratas: Digitulevik Eestis ja Euroopas 1.-12. klass. Tunnis saame teada, mis on e-Eesti. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

 #039 Snezana Stoljarova: Kuidas arendada suhtlemisoskusi? 10.-12. klass. E-külalistunnis vaatame, kuidas oma emotsioonidega toime tulla ja keerulises olukorras suhelda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja SIIT tööleht.

#038 Daniel Soomer: Kuidas ennast kehtestada? 7.-9. klass. E-külalistunnis õpime, kuidas ennast mina-sõnumi abil kehtestada. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#037 Triin Toomesaar: Kuidas mina ise saan seista kiusule vastu? 4.-6. klass. Külalisõpetajaga arutame, kuidas kiusamist ära tunda ja kuidas klassina selle vastu seista. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#036 Triin Toomesaar: Kuidas mina saan klassis kiusamist vähendada? 1.-3. klass. Külalisõpetajaga arutame, kuidas kiusamist ära tunda ja kuidas klassina selle vastu seista. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#035 John K Bates: Kuidas olla parim mina ise? (inglise keeles) 10.-12. klass. Ingliskeelses tunnis inspireerib esinemis- ja juhtimiskoolitaja meid endasse uskuma ja selle läbi parim versioon endast olema. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#034 Liis-Grete Arro: Kuidas kujundada endale tervislikke spordiharjumusi? 10. – 12. klass. Külalisõpetaja näitab meile enda kolme head harjumust ja räägib, kuidas ta need endale kujundas. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#033 Kristin Salupuu: Kuidas toituda tervislikult? 7.-9. klass. E-külalistunnis räägime toitumisest ja saame häid nippe, kuidas oma toidukorrad mitmekesisemaks muuta. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#032 Anna Maria Orel: Kuidas jõuda eesmärkideni tippspordi kaudu? 4.-6. klass. Vasaraheitja Anna Maria Orel jagab meiega enda kogemust sellest, kuidas väikeste sammude kaudu olümpiale jõuda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#031 Evelin Ausmees: Kuidas igapäevaselt terve olla? 1.-3. klass. E-külalistunnis mängime bingo mängu, mille abil leiame lihtsaid viise, kuidas igapäevaselt rohkem liikuda. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#030 Anna-Kaisa Oidermaa: Kuidas leevendada koolistressi? 7.-10. klass. Tunnis arutame, mis on koolistress, kuidas seda ära tunda ja leevendada. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#029 Rasmus Rask ja Riina Raudne: Kuidas arendada endas tulevikuoskusi? 10.-12. klass. Räägime e-külalistunnis alkoholist ja aju arengust. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#028 Ivo Visak: Kuidas murdeeast maksimumi võtta? 7.-9. klass. Räägime e-külalistunnis alkoholi mõjudest murdeeas noorele. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#027 Victoria Villig: Kuidas hakkama saada youtuberina? 4.-6. klass. Külalisõpetaja arutleb tunnis õpilastega sellest, kuidas tema sotsiaalmeedias tegutseb ja mis on tema #suurimjulgus. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#026 Edvard Ljulko: Kuidas keerulistel hetkedel toime tulla? 1.-3. klass. Külalisõpetaja räägib tunnis emotsioonidest ja teeb Vaikuseminutite harjutusi. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

 #025  Ringkäik Telliskivi LoomelinnakusKuidas ma sain loomeettevõtjaks? 7.-12. klass.Tunnis külastame kolme erinevat loomeettevõtjat ja saame nende lugudest inspiratsiooni, kuidas ise oma loovast ideest ettevõtet luua. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#024 Mihkel TedremaaKuidas ma sain tootetehnoloogia juhiks? 7.-12. klass. Mihkel Tedremaa räägib meile, mida teeb tootetehnoloogia juht ja mis tootega võitis ta Ajujahi 2016. aastal. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#023 Andres Mänd ja Märt KiviMilline näeb välja tööpäev Nukufilmi stuudios? 1.-6. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#022 Kelly NevolihhinMilline näeb välja avariipolitseiniku tööpäev? 1.-6. klass. Tunnis võtab Kelly Nevolihhin meid endaga kaasa oma tööpäeva ning kuuleme, kuidas üldse saada politseinikuks. Nevolihhin, kes on Eesti meister kergejõustikus, räägib ka, miks on oluline käia kehalise kasvatuse tunnis ja sporti teha. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#021 Tõnu Esko ja Lili MilaniKuidas ma sain geenitehnoloogiks? 7.-12. klass. Tunnis vaatame ringi Eesti Geenivaramus, kuuleme geenitehnoloogide igapäevatööst ja miks on nende arvates oluline õppida loodusaineid. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#020 Joseph Carson: Kuidas ma sain eetiliseks häkkeriks? (inglise keeles) 7.-12. klass . Tunnis tutvume Eestis elava iirlase Joseph Carsoni tööga. Carson reisib töö tõttu palju ning võtab ka õpilased e-külalistunnis endaga kaasa Abu Dhabisse. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#019 Priit LättiMilline näeb välja arheoloogi tööpäev? 1.-6. klass. Tunnis viib Priit Lätti meid 700-aasta vanuse laeva pardale ning näitab, kuidas ta loob maast leitud puujuppidest uhke keskaegse koge. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#018 Hans Markus AntsonMilline näeb välja loodusfotograafi tööpäev? 1.-6. klass. Tunnis võtab Hans Markus Antson meid endaga kaasa pildistama. Seejärel näitab Antson ka, mis nendest piltidest pärast saab, ehk milline on järeltöötlus. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#017 Reigo AhvenMilline näeb välja trummari tööpäev? 1.-6. klass. Trummar Reigo Ahven võtab meid kaasa oma rütme täis tööpäeva. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#016 Karl Korsar: Kuidas ma sain tekstiilidisaineriks?7.-12. klass. Tunnis tutvume disaineri töö erinevate tahkudega ja näeme, kuivõrd on disaineri töös oluline osata matemaatikat. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#015 Darja SaarKuidas ma sain ETV+ peatoimetajaks? (vene keeles) 7.-12. klass. Tunnis kuuleme, kuidas sai Darja Saarest peatoimetaja, käime ringi telemajas ning näeme, mida peatoimetaja igapäevatöö tähendab. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#014 Liis LassKuidas ma sain näitlejaks? 7.-12. klass. Tunnis tutvume näitleja tööga, käime Tallinna Linnateatri lavatagustes ruumides, kuuleme, kuidas Liis Lass sai näitlejaks ning kuidas on tema töö seotud kirjanduse ja eesti keele tundidega. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#013 Milline näeb välja tööpäev pangas? 1.-6. klass. Tunnis tutvume erinevate  inimestega, kes ühes pangas töötavad ning räägime sellest, kuidas on panga töö seotud matemaatika ja teiste õppeainetega. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#012 Ingrid TeesaluMilline näeb välja reporteri tööpäev? 1.-6. klass. Tunnis tutvume reporter-toimetaja ametiga, näeme TV3 uudiste telgitaguseid ja kuuleme, kuidas on reporteri töö seotud eesti keele tundidega. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#011 Kristjan Vassil: Millist maailmavaadet pooldad Sina? 10.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#010 Piret Lilleväli ja Anella Veebel: Kuidas saab Eesti mõjutada Euroopas toimuvat? 10.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

 #009 Herman Kelomees: Kuidas ära tunda demagoogiat? 7-12 klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#008 Riin Luks ja Aljona Galazan: Kuidas igaüks saab Eestit paremaks muuta? 7.-9. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#007 Rain Kooli: Kuidas kujundada oma arvamust? 9.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#006 Kirke Katariina Siimso ja Anne Marie Vaabel: Kuidas saan ise kooli paremaks teha? 7.-9. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#005 Ülle Madise: Millised on demokraatia põhiväärtused? 10.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#004 Õpilased Herman ja Eliise: Kes juhib riiki? 1.-6. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#003 Eesti Noorteühenduste Liit, Roger Tibar ja Heliis Nemsitsveridze: Kuidas valimised käivad? 10.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

#002 Aune Valk: Milleks meile kool? 7.-12. klass. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava ja vaata SIIT slaide.

#001 Maarja-Liisa Soe: Miks ja mida kinkida Eestile? 1.-12. klass. Avatunnis tutvume näitetega kingitustest Eestile, millega kogukonda paremaks muudame ja saame teada, kuidas ise kinkida. Õpetaja, lae SIIT alla tunnikava.

Aitäh külalisõpetajatele ja kõigile, kes kaasa aitasid ning osalesid!